Kontakt P.U.H LIGAR Jerzy Grabski
ul. Cz. Tańskiego 1a
73-102 Stargard
tel. +48 601 706 726
e-mail: ligar@pro.onet.pl

Więcej

Terminologia – szkieletowe domy drewniane

 

 

 

Powierzchnia zabudowy- rozumiemy przez to powierzchnię terenu zajętą przez budynek w stanie wykończonym. Powierzchnia zabudowy jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Do powierzchni zabudowy nie wliczyliśmy tarasów, wiat, daszków, schodów.

 

Powierzchnia całkowita- jest to suma wszystkich kondygnacji nadziemnych i podziemnych, w tym również poddasza, kondygnacji technicznych i magazynowych. Mierzy się ją na poziomie posadzki po obrysie zewnętrzym budynku (łącznie z grubością ścian) z uwzględnieniem tynków i okładzin. Powierzchnia całkowita kondygnacji składa się z powierzchni kondygnacji netto i powierzchni zajętej przez konstrukcję.

 

Powierzchnia netto- powierzchnię netto mierzy się na poziomie podłogi w świetle wykończonych przegród pionowych (tzw. w świetle tynków i cokołów). Nie przewidujemy tu żadnej redukcji wielkości pomieszczeń o zmiennej wysokości, co oznacza, że powierzchnia każdego pomieszczenia będzie odpowiadała powierzchni jego podłogi. Czyli powierzchnia netto to powierzchnia liczona po podłodze wszystkich pomieszczeń w domu bez względu na wysokość między podłogą a sufitem.

 

Stan surowy otwarty- wlicza się w to fundament (z ociepleniem, izolacją przeciwwodną i posadzką betonową), konstrukcję drewnianą (ściany zewnętrzne i działowe, strop, więźba dachowa), tarasy, schody zewnętrzne  z balustradami, kominy oraz folia paroprzepuszczalna na zewnątrz ścian zewnętrznych i więźby dachowej.  

 

Stan surowy zamknięty- stan surowy otwarty + pokrycie dachu, obróbka blacharska dachu wraz z rynnami i rurami spustowymi, elewacja zewnętrzna z malowaniem, okna oraz drzwi zewnętrzne.

 

Stan deweloperski- stan surowy zamknięty + ocieplenie wełną mineralną (dach, ściany zewnętrzne i wewnętrzne), izolacja akustyczna stropu, wykończenie stropu w desce lub płycie gipsowo- kartonowej,  folie paroizolacyjne, schody wewnętrzne z balustradami, instalacje wod.-kan., elektryczne, gazowe, c.o. oraz okładzina ścian wewnętrznych (płyta gipsowo- kartonowa pomalowana na biało, drewno lub panele mdf).

 

Stan "pod klucz"- stan deweloperski + okładziny podłogowe (parkiety, panele, wykładziny, glazura, terakota), wykończenie łazienek i kuchni (armatura sanitarna, glazura, terakota), drzwi wewnętrzne, parapety okienne, lampy, gniazdka elektryczne, kontakty itd. -wszystko to wcześniej wybrane przez Inwestora. Czyli stan "pod klucz" to całkowicie wykończony dom gotowy do wprowadzenia się Inwestora.

 

---

 

Domy szkieletowe należą do głównej oferty przedsiębiorstwa Ligar. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się domy mieszkalne drewniane, które są znacznie przyjaźniejsze dla środowiska a przede wszystkim zdrowsze dla swoich mieszkańców. Ofertę dopełniają sezonowe domki rekreacyjne drewniane.

 

 

 

 

 
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.
X