Kontakt P.U.H LIGAR Jerzy Grabski
ul. Cz. Tańskiego 1a
73-102 Stargard
tel. +48 601 706 726
e-mail: ligar@pro.onet.pl

Więcej

Blog

Czy domy drewniane są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się nad budową domu z drewna. Szkieletowe domy drewniane buduje się szybko, a koszt całej realizacji bywa niższy niż w przypadku budynków murowanych. To wszystko sprawia, że ta technologia z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. Rosnąca popularność nie rozwiała jednak wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa obiektów mieszkalnych wykonanych z drewna. Czy taki dom będzie w stanie ochronić nas przed wichurami, powodziami i zagrożeniem pożarowym? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego artykułu.

Bezpieczna konstrukcja domu drewnianego

W przypadku drewnianych domów szkieletowych, podobnie jak w każdej innej konstrukcji, już na etapie projektowania należy przewidzieć różne sytuacje, które mogą zagrażać bezpieczeństwu nie tylko samego budynku, ale również domowników. Dzięki temu możliwy jest stosowny dobór rozwiązań, które zminimalizują ewentualne straty w przypadku wystąpienia groźnych sytuacji.

W domach drewnianych stosowane są specjalistyczne niepalne materiały izolacyjne, ze szczególną uwagą podchodzi się do zabezpieczenia komina i systemu grzewczego oraz instalacji elektrycznej. Bardzo ważne jest też zastosowanie wysokiej jakości śrub i innych łączników. Firma Ligar do budowy domów z drewna wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone materiały, które zapewniają nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Dzięki temu powstające budynki gwarantują odporność na różnorodne żywioły na tym samym poziomie co inne obiekty, np. murowane.

Dom drewniany a pożar

Osoby sceptycznie podchodzące do budynków z drewna najbardziej obawiają się wystąpienia pożaru. Przecież drewno jest podatne na ogień! Trzeba jednak pamiętać, że materiał przeznaczony do budowy domu podlega zupełnie innym procesom produkcji niż surowce wykorzystywane np. do produkcji mebli. Takie drewno jest starannie przygotowywane, odpowiednio zabezpieczane i zaizolowane ognioodpornymi materiałami. Dzięki temu budulec osiąga praktycznie takie same parametry jak inne materiały budowlane. Nasza firma bardzo rygorystycznie przestrzega najważniejszych zasad dotyczących przygotowania drewna do budowy domu, dlatego zapewniamy wyłącznie sprawdzone i przetestowane pod kątem bezpieczeństwa rozwiązania.


Wróć do bloga
 
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.
X