Kontakt P.U.H LIGAR Jerzy Grabski
ul. Cz. Tańskiego 1a
73-102 Stargard
tel. +48 601 706 726
e-mail: ligar@pro.onet.pl

Więcej

Blog

Zalety budowy domów z drewna


Domy drewniane znów wracają do łask. Coraz więcej osób dostrzega niewątpliwe piękno i wysoką jakość naturalnego materiału budowlanego, jakim jest drewno. Oczywiście współczesne domy z drewna różnią się nieco od tych sprzed kilkudziesięciu lat, powstają z zastosowaniem zupełnie innych technologii, a wdrażane w nich rozwiązania konstrukcyjne i instalacyjne pozwalają na energooszczędne, komfortowe mieszkanie. Jednak ich uniwersalność i niewątpliwa ponadczasowość to dwie niewątpliwe zalety domów z drewna.


Drewniany dom całoroczny - dlaczego warto?


Domy drewniane uznawane są przede wszystkim za proekologiczne. Budowane są z naturalnego surowca, dlatego w żaden sposób nie wykazują szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Są również korzystne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Naturalny surowiec, jakim jest drewno, wykazuje zdolność do samoregulacji wilgotności, dlatego też stwarza niepowtarzalny mikroklimat we wnętrzu budynku. Nie jesteśmy w stanie odtworzyć go z zastosowaniem innych metod.

Domy drewniane są również wysoko energooszczędne. Umożliwiają uzyskanie naprawdę dobrych parametrów cieplnych, które w przypadku standardowych domów murowanych bylibyśmy w stanie osiągnąć przy znacznie większym nakładzie pracy, materiałów i finansów.

Kolejna dobra wiadomość dla osób, które planują budowę domu z drewna, dotyczy szybkości postawienia takiego obiektu. Cały proces budowy jest nieco łatwiejszy niż w przypadku domów murowanych, a więc również szybszy, mniej pracochłonny i bardziej ekonomiczny. Krótki czas budowy to zaleta dla wszystkich osób, które pragną jak najszybciej zamieszkać w swoim nowym, wymarzonym domu.


Drewno - idealny materiał na domy jednorodzinne, jak i domki letniskowe


Z drewna można wykonać nie tylko w pełni funkcjonalny dom jednorodzinny z ogrzewaniem podłogowym, systemami solarnymi, pompami ciepła, rekuperacją, ogrzewaniem kominkowym itp., ale również klimatyczne domki letniskowe. Jest to naturalny materiał, który może być zastosowany do tworzenia domów parterowych i piętrowych o różnym metrażu.


Wróć do bloga
 
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.
X