Kontakt P.U.H LIGAR Jerzy Grabski
ul. Cz. Tańskiego 1a
73-102 Stargard
tel. +48 601 706 726
e-mail: ligar@pro.onet.pl

Więcej
Domek
Domek

Terminologia związana z budową domów

Decydując się na wybudowanie domu, zarówno tego murowanego jak i drewnianego, warto zapoznać się z kilkoma pojęciami. Postanowiliśmy przybliżyć Państwu kilka z nich. Dzięki wyjaśnionym przez nas poniżej terminom łatwiej będzie Państwu podjąć wiele ważnych decyzji związanych z budową domu z drewna.

 

Powierzchnia zabudowy- rozumiemy przez to powierzchnię terenu zajętą przez budynek w stanie wykończonym. Powierzchnia zabudowy jest wyznaczona przez rzut pionowy zewnętrznych krawędzi budynku na powierzchnię terenu. Do powierzchni zabudowy nie wliczyliśmy tarasów, wiat, daszków, schodów.

 

Powierzchnia całkowita- jest to suma wszystkich kondygnacji nadziemnych i podziemnych, w tym również poddasza, kondygnacji technicznych i magazynowych. Mierzy się ją na poziomie posadzki po obrysie zewnętrznym budynku (łącznie z grubością ścian) z uwzględnieniem tynków i okładzin. Powierzchnia całkowita kondygnacji składa się z powierzchni kondygnacji netto i powierzchni zajętej przez konstrukcję.

 

Powierzchnia netto- powierzchnię netto mierzy się na poziomie podłogi w świetle wykończonych przegród pionowych (tzw. w świetle tynków i cokołów). Nie przewidujemy tu żadnej redukcji wielkości pomieszczeń o zmiennej wysokości, co oznacza, że powierzchnia każdego pomieszczenia będzie odpowiadała powierzchni jego podłogi. Czyli powierzchnia netto to powierzchnia liczona po podłodze wszystkich pomieszczeń w domu bez względu na wysokość między podłogą a sufitem.

W zależności od stopnia wykończenia i etapu budowy domu wyróżniamy:

---

 

Domy szkieletowe należą do głównej oferty przedsiębiorstwa Ligar. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się domy mieszkalne drewniane, które są znacznie przyjaźniejsze dla środowiska a przede wszystkim zdrowsze dla swoich mieszkańców. Ofertę dopełniają drewniane, sezonowe domki rekreacyjne.

 

 
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.
X